Řehikův mega blog

 

Age Mythology:The Titans


1. Ztracení

Rozjeďte město a budujte armádu. Až budete mít 5 Murmilů, máte najít Nebeský průchod. Radši si vytrénujte ještě pár Arcusů a počkejte, až vám Krios pošle Ohnivého Siphona. Hledejte na východě. Až tam dorazíte, budete muset postavit 5 Vesničanů. Potom je doveďte do průchodu. Na druhé straně už jen zbudujte Městské centrum.

2. Atlantské znovuzrození

Opravte chrámy a těžte suroviny. A potom postupte do Klasického věku. Máte zničit 4 Vojenské akademie. Kombinujte bojovníky na blízko a na dálku. Okolo vašeho města jsou nepřátelské osady. Ty buď zničte, nebo je nechte být. Používejte vesničany k opravení chrámů (za každý opravený chrám dostanete mýtickou jednotku). Až zničíte Akademie, máte zničit Městské centrum. Tam je hodně jednotek, ale když využijete Behemoty, vše bude v pohodě.

3. Pozdravy z Řecka

Zaberte plný trezor nejblíže vám a zbudujte základnu. Rychle zabírejte další trezory. Braňte je co můžete (postavte u nich Palác), protože čím více trezorů bude mít nepřítel, tím budou jeho útoky silnější a častější. Když narazíte na sochu generála, zničte ji - dostanete odměnu. Až budete mít dostatečnou armádu, zaútočte. Pevností si nevšímejte, zaměřte se na generála. Až bude mrtev, shlédněte animaci o příchodu posil z Norska a Egypta.

4. Odinova věž

Zatímco Norové a Egypťané bojují v Řecku, Kastor se vydal do Norska zničit Odinovu věž. K této misi není co dodat - musíte využívat Vír (Vortex), jinak se nehnete z místa.

5. Staré relikvie

Zatímco Kastor ničí Odinovu věž, Atlantští vojáci jsou v Egyptě, aby ukázali svou sílu ukradením 4 relikvií. Vybudujte malou armádu a dejte se pro tu nejvíce na severu (ne tu za velkými hradbami), protože po chvíli bude dobře střežena. Potom tu, co se jeví jako nehlídaná. Až ji vezmete, vrhne se na vás pár zvířat. Poté se vydejte pro tu blízko té druhé - jestli nechcete bojovat normálně, utečte. Nyní se vydejte pro tu za velkými hradbami. Nalákejte nepřítele ke zdi a potom použijte Tornádo nebo Zemětřesení. Až bude cesta volná, vydejte se pro relikvii. Radši utečte, ať je to rychlejší.

6. Hora Olymp

V této misi jste bez města, ale za to dostáváte posily. Jděte k hornímu chrámu a nechte své vojáky přeměnit na Kyklopy a dva nebo více na Valkýry (spodní chrám), ať se můžete léčit. Zničte odpor a Svatyně (za každou zničenou Svatyni dostanete Božskou sílu). Až se dostanete do určené oblasti, vytvoří se Podzemní Průchod. Vašim úkolem je dostat se na vrchol hory Olymp a ubránit oba Podzemní Průchody. Zase můžete měnit vojáky na Mýtické jednotky. Mě se osvědčily Hydry. Stačí se dostat na vrchol Olympu.

7. Sikyosova zrada

Kastor byl podveden a Atlantští vojáci ho chtějí zabít. Ajax a Amanra ho musí zachránit. Máte se ubránit 15 minut. Začněte těžit suroviny a postavte pevnost tam, odkud chodí vojáci nepřítele. Syna Osirise pošlete na útes vlevo. Budujte armádu a braňte se. Vybudujte tři Hrochy (Roc). Po 15 minutách máte poslat tři Hrochy (Roc).

8. Cerberus

Kastor, Ajax a Amanra se vydali do Egypta zastavit titána. Chtějí to uskutečnit pomocí Strážce. Syna Osirise, který strážce probouzí, můžete zapojit do boje, ale to doporučuji jen v krajní situaci. Těžte suroviny a hledejte velbloudí karavany, které posílejte do spojeneckého Městského centra, protože zlata je málo. Postupte do věku titánů a braňte syna Osirise. Až bude strážce skoro probuzen, dozvíte se, že titán směřuje na vás. Jděte ho zdržet vojáky i hrdiny, dokud se strážce neprobudí. Teď už jen zbývá porazit titána.

9. Běsnění

Naše trojice se vydala na sever, aby zničila dalšího titána. Tentokrát na ně čeká spojenecký král Folstag, který jako jediný umí zmrazit titána svým dechem. Toho využívejte jak je to jen možné tím, že Folstagem zmrazte titána a počkejte, až se zase nabije jeho speciální dech. Stavte armádu - nejlépe hrdiny, protože ty titána ničí nejvíce a navíc je nemůže odhodit. Čas od času přijdou Ledoví Obři ze spojeneckých měst. Máte počkat na Nidhogga, ale když vybudujete dost velkou armádu, tak se vám to podaří i bez něj.

10. Náprava

Hrdinové se snaží zastavit titána v Řecku. Tentokrát ho budete muset oslabit tím, že budete obnovovat spálené oblasti kolem osad.

Vybudujte město a těžte suroviny. Až budete mít dost velkou armádu, obsaďte nepřátelskou osadu na severu. Tím je vyléčená druhá oblast. Armáda musí být docela dost silná, mě se osvědčily Lampady ve spojení s fanatiky. A dále je nutné, aby obsahovala alespoň 10 vesničanů. Až bude titán odcházet od osady, tak vy ji vyléčíte. Po obsazení 4 osad bude dostatečně oslaben (stačí, když z toho kosočtverce vyléčíte 2 osady) a vy ho můžete rozdrtit svou armádou.

11. Zrada Atlanťanů

Zpátky v Atlantidě ! Ale nebude to tak lehké, jak se zdá, protože sochy se mění na Roboty. Osvobozujte vesnice, které se dají na vaší stranu a hojně využívejte Nebeské průchody. Až osvobodíte všechny vesnice, máte zaútočit na Kria. Jsou dva způsoby, jak to provést. Ten první je, že vybudujete armádu a dostanete se do Nebeského průchodu (obtížnější). Ten druhý zní následovně : postavte Caladrii (nebo radši víc -3), zaleťte ke Kriovu Nebeskému průchodu a najděte si místo kde jde použít Vír (Vortex) - je to taková cestička. Nyní musíte jednat rychle - prorazit hradby a rychle hrdiny do průchodu.

12. Boj Titánů

Čas konečného boje právě nadešel. Nebeský průchod vás zanesl do Staré Atlantidy. Musíte použít božskou sílu Semeno Gaiy na 4 jezírka. Stačí, když vezmete nějakou rychlou jednotku, doběhnete k jezírku a začarujete na něj božskou sílu. Dál se o jezírka nemusíte starat, mají vlastní obranu a stačí, když udržíte jen jedno, kolem kterého vybudujte paláce a soustřeďte kolem něj své vojáky. Občas připlují posily po moři. Po uplynutí nějakého času se Kronos osvobodí a jde na vás, chvíli se s ním perte vojáky a až vyroste Gaia, tak si užijte finální boj a outro.

KONEC.


Autor textu : David Szostok (DavidSzostok@seznam.cz)


V návodu najdete pár tipu do hry, rozdíly od Age Of Mythology a návod na všechny mise. Byl bych rád, kdyby mi někdo napsal, jestli se mu návod líbil nebo nelíbil a podobně.

1. Rozdíly od minulého dílu

(kromě nových jednotek)
A: Možnost zařadit jednotku, aby se opakovaně vyráběla (ohnutá zelená šipka).
B: U atlanťanů vznikli občané, kteří sebou mají osla a nemusí vše nosit.
C: Možnost přeměny občanů a jednotek na hrdiny.
D: Možnost přemístit budovu.

2. Tipy

1. Obtížnost

Určitě nehrajte hru na úrovni lehká, protože si hru ani trochu neužijete, nebudete mít radost, že jste už konečně udělali nějakou těžkou misi, protože vám žádna těžká nepřijde, na této úrovni a spomocí tohoto návodu to musí projet opravdu každý. Úroveň rozumná je už obtížnější, ale taky to je lehké, úroveň těžká je pro ty, které baví strategie tohoto typu a nevadí jim sedět u jedné mise dvě až tři hodiny (pro mě nemyslitelná věc), na úrovni Titan to projede jen málokdo. Spíše bych doporučil hrát stejnou obtížnost jako na normálním Age Of Mythology možná o jedno těžší.

2. Hrdinové

Občané a některé jednotky se v Titans dají přeměnit na hrdiny. Jednotky se tím stávají lepší a občané jsou o dost rychlejší při získávání surovin.

3. Kamera

V nastavení si zatrhněte položku rotace kamery budete potom moci rotovat kamerou buď kolečkem u myši nebo [Ctrl] a šipku.

4. Příběh

Doporučil bych nejprve hrát Age Of Mythology bez datadisku, jinak budete dosti těžce rozumět příběhu a to by jste přišli opravdu o hodně.

3. Návod na hru

1. Ztracení

Úkoly mise

Vytvořit murmilia, najít nebeský průchod, zabít barbary, postavit městské centrum.

Udělejte si 2-3 občany a všechny je pošlete sbírat suroviny, pozor budou na ně utočit vlci. Pak si vylepšete murmilio na střední murmilio a asi 10-15 si jich vyrobte. Označte si všechny své bojové jednotky a ještě knim si přidejte 5-7 občanů a snimi jděte nahoru a vpravo, zničte vše co vám přijde do cesty uvidíte barbary, kteří střeží nebeský průchod, zničte jejich budovy ohnivými siphony a pošlete pět nebo více občanů do průchodu, ukáže se vám průchod, ve kterém jsou vesničané na jihu, klikněte na jejich ikonku aby vystoupili, postavte městské centrum.

2. Atlantské znovuzrození

Úkoly mise

Opravit chrámy, zničit průsmyk, zničit městské centrum.

Prohlédněte si animaci a začněte opravovat chrámy (za každý opravený chrám dostanete mýtickou jednotku), postupte do dalšího věku, postavte si středně silnou armádu a zničte průsmyk, až ho zničíte začněte si dělat lepší armádu a běžte sobčanem cestou kprůsmyku, opravujte chrámy, dostanete za ně Behemothy (jednotka, silná proti budovám), až jich budete mít dost (3-4) a nějakou armádu tak zničte městské centrum. (Jde to i bez Behemothu, ale snimi je to lehčí a kratší)

3. Pozdravy zŘecka

Úkol mise

Zabít generála Melagia.

Když začínáte jděte ktrezoru úplně dole vpravo na mapě, udělejte si tam základnu, postavte bránu, kterou si neustále vylepšujte a asi čtyři věže, poté chrám a vojenské budovy. Nejprve obsaďte trezor, který je nejblíže přibližně uprostřed mapy, pak ten úplně vpravo budou vněm nestvůry, ale prolezte až nakonec, získáte tím průchod na protější konec mapy. Vybudujte si silnější armádu a průchodem projděte, zničte kasárny a přivlastněte si trezor. Pak se co nejvíce vyhýbejte generálovým armádám a ničte jeho sochy. Můžete zničit vesnici, která je kousek nahoru od vaší základny když zničíte sochu, vesnice je vaše. Až si budete myslet že máte dost trezoru, tak si postavte obrovskou armádu nejlépe asi spojením prometheanu a těžké jízdní pěchoty a běžte dobýt generála Melagia možná se vám to nepodaří napoprvé a proto si i během útoku vyrábějte nepřetržitě jednotky, abyste se měli alespoň něčím bránit. Soustřeďte se na Melagia a ne na jeho ochranu, když zabijete jeho tak jste vyhrál, i kdyby vám zbyl poslední voják a jim celá armáda.

4. Odinova věž

Úkoly mise

Vyměnit tři jejich chrámy za tři vaše chrámy a zničit Odinovu věž.

Tak a teď musíte seveřanům oplatit jejich hanebnou zradu. Máte nahradit tři jejich chrámy za tři vaše chrámy. Ale ze začátku to nebude vůbec snadné - hned když seveřane zapálí les tak na vás budou posílat jeden útok za druhým připravte se na to. Až odrazíte útoky postupujte směrem vpravo nahoru ke chrámu, použijte vír a přesuňte své vojáky ke chrámu, zničte ho, postavte nový chrám, který přemístíte (ikonka vedle vcházení a opravy) na místo tehdejšího chrámu. (tak to budete muset udělat ještě se zbývajícíma dvěma). Určitě se u horního pravého chrámu ve vesnici koukněte po relikvii, která se jmenuje Pegasova Uzda, budou se vám poté vytvářet pegasové, přeleťte spegasem nad vesnicí, která je pod druhým chrámem uprostřed mapy a použijte vír. Stačí pozabíjet nepřátele, opět zničit a postavit chrám. (jde to i bez pegase ale musíte si to obejít, spegasem je to o hodně lepší můžete se přemístit kdekoli kde pegas vidí). U třetího chrámu úplně vlevo můžete proklouznout spegasem úplně ke chrámu u něho vyložíte vojsko a zničíte ho postavíte si svůj vlastní chrám (jak snadné). V tu chvíli jsem si myslel, že už jsem to vyhrál ale další úkol, (i když jen velmi lehký) byl dostat se blízko kOdinově věží, pokud se vírem přesunete velice blízko věži tak obdržíte kouzlo, které když použijete tak se zničí věž. (tato mise se dá udělat i bez Pegasovy uzdy, ale musíte si tím pádem ke všemu dojít po svých).

5. Staré relikvie

Úkoly mise

Ukrást všechny relikvie a donést je do chrámu (mise není těžká, ale trochu zdlouhavá).

Co možná nejrychleji ukradněte relikvii vpravo nahoře setkáte se jen smalým odporem

Tip : Přeplavte spár vesničany na horní ostrov je tam více surovin, ale musíte si kolem něho udělat zdi (jinak vám budou krást suroviny).

Mezitím když utočíte si postavte brány a věže, které si stále vylepšujte až na maximum to proto abyste se potom nemuseli starat o obranu a jen útočit. Dejte si pozor na útoky zvody jsou někdy dosti nebezpečné radil bych postavit přístav a hned vedle něj věž.

Tip : Jejich karavany projíždějí kolem vašeho města postavte jim po cestě dvě věže na každé straně a ani jedna neprojede.

Až budete mít populační limit tzn. max. počet obyvatel běžte dobýt další relikvií vlevo změňte si nějakou pěchotu na hrdinu a přineste relikvii do chrámu, opět opakuji vesnici nemusíte zničit do poslední budovy stačí vzít relikvii. Potom běžte směrem dolů kdalší relikvii, která je úplně opuštěná. A potom vás čeká poslední relikvie je ze všech nejtěžší, ale protože máte všechna kouzla tak je tím pádem jedna znejlehčích běžte až ke zdem ignorujte první tři budovy a až budete u zdí použijte zemětřesení poté použijte bronzové brnění označte hrdinu a zaneste poslední relikvii do chrámu, můžete cestou použít pro podívanou tornádo.

6. Hora Olympus

Úkoly mise

Najít chrám.

Jděte ke chrámu nad vámi, který přemění vaše vojáky na Kyklopy (každý chrám mění na něco jiného), běžte horem, po chvilce obdržíte posily (jděte snimi opět knějakému chrámu), jděte nahoru a pokračujte až kprůchodu projděte průchodem a jděte opět nahoru zničte stáje a zároveň vše co je brání a jděte dál až dorazíte kpevnosti, tu také zničte a stále si ksobě posílejte posily zezdola na vás vylezou hodně silné věci nebo spíše pár vojáků a mnoho hrdinů typu- polyphemus a další, když je všechny zabijete přijďte ke chrámu, počkejte na konec mise a vychutnejte opravdu hodně dobře povedenou animaci (připomíná mi to poslední misi vAge Of Mythology)

7. Sikyosova zrada

Úkoly mise

Vydržet 15 minut, poslat hrochy ke Kastorovi.

Popravdě řečeno ten týpek se mi už od začátku nezdál, (pořád si nemyl vlasy, nestříhal si nehty), ale to jsem trochu nečekal. Hned ze začátku se vůbec nezdržujte, okamžitě začněte se všemi dělníky těžit zlato, vyrábějte jen kněze.

Tip : Máte ve své armádě syna Osirise, který má zvláštní schopnost blesků tak si ho dost braňte.

Tip : Postavte si tržnici bude se vám hodit jediné čím se vyrábí kněží je zlato a tak můžete ostatní suroviny prodat za zlato (ale až u konce když nebudete moci těžit zlato).

Po celých jedenáct minut na vás budou útočit jen prometheanové takže jediné co vám ktomu můžu poradit je těžit zlato, vyrábět kněze. Až vám zbudou tak čtyři minuty tak si udělejte tři hrochy, (nechápu proč se to jmenuje hroch když to vypadá jak nějaký orel). Teď už je hlavní mít jen pořádnou armádu, (pokud vám zabili vesničany tak to nevadí). A když vám bude zbývat minuta tak na vás přijde samotný Titán svelkým T. Neobtěžujte se ho zabít je to nemožné, ale zabíjejte vše kolem něj a použijte všechny kouzla,abyste ho zdrželi, pokud budete mít už málo vojáku zkuste ho nalákat na nějaká místa, ušetříte tím čas. Ve chvíli kdy vyprší časový limit pošlete hrochy ke Kastorovu městskému centru.

8. Cerberus

Úkoly mise

Ubránit syna Osirise, oživit strážce, zabít Titána.

Pošlete dělníky pracovat. A udělejte si nějakého průzkumníka a pošlete ho hledat nějaké ztracené karavany a ty posílejte do vedlejší vesnice pro zlato. Jediné další co vám můžu vtéto misi poradit je bránit brány a zároveň si je vylepšovat, dělat si jednotky nejlépe kněze, anubity a škorpióny. Když bude strážce oživen něco přes 18.000 životů, přijde na návštěvu Titán, je slabší než ten minulý, ale taky to není žádny drobeček. Trochu ho ubraňte. Až se vám oživí strážce tak sním nebudete mít žádný problém.

9. Běsnění

Úkoly mise

Postavit základnu, porazit Titána.

Přemístěte se dolů napravo a postavte městské centrum. Poté postavte chrám a tržiště. Vtržišti vytvořte karavany (čím více tím lépe) a posílejte je do městských center. Na Nidhogga nespoléhejte když já jsem dohrál tuto misi tak bylo počítadlo teprve na třech minutách a navíc Titán ho může stáhnout na svou stranu. Co nejrychleji postupte do dalšího věku a dostanete kouzlo které změní vaše vesničany na silné hrdiny. Udělejte si tak silnou obranu, abyste mohli bez větších problémů odrážet útoky. A když bude Titán ničit asi třetí vesnici tak si vyrábějte vesničany (čím více tím lépe). A ve chvíli kdy bude Titán ničit předposlední vesnici, bude se chystat už pomalu na další, vezměte všechny vesničany na jedno místo a zadejte kouzlo aby se vaši vesničané změnili na silné hrdiny. Zaútočte na Titána, pokud máte krále, který ho umí zmrazit a celkem dobrou armádu a přeměnili-li jste vesničany na hrdinu tak by neměl být problém ho zabít.

10. Náprava

Úkoly mise

Oslabit Titána, zabít Titána.

Pro tuto misi je opravdu důležité, abyste vše dělali podle tohoto návodu, protože vtéto misi všechno navazuje, chtěl jsem tuto misi projet i jinými metodami, ale buď mi to trvalo až třikrát déle nebo jsem byl poražen. První co musíte udělat jsou vesničané, postavit základnu, ale hlavně postavit si zdi (zároveň je vylepšovat), a hodně věží. Vaše město bude napadáno ze dvou stran, ze shora od posluhovače Titána a zprava od titánových prometheanu. Doporučuji ztěchto stran udělat zeď plus hodně věží. Pokud to tak uděláte nebudete se už muset moc zajímat o obranu města nebo už vůbec ne. Postupte do dalšího věku pomocí Hekate (nezkoušejte uctít někoho jiného pokud chcete použít tento návod na dalších 10-15 minut). Obdržíte kouzlo Tartariany Brány, díky ní můžete postavit kdekoli podzemní bránu, ze které budou vybíhat nestvůry, (pozor utočí na všechny), tuto bránu je zbytečné dávat na Titána je to pro něho práce na pět sekund. Raději si vyrobte průzkumníka, propližte se horním městem a postavte Tartariany bránu tak, aby na ni nemohli střílet věže nebo paláce nebo městská centra. Pokud nestvůry nezničí ani tři čtvrtiny města tak to zkuste znovu ale ještě předtím zničte městské centrum (nejlépe ohnivými Siphony). Pak už jen dorazte horní město a postavte vněm městské centrum.

Během hraní se vám může stát, že vám dojdou suroviny, můžete hledat po mapě zlaté doly a podobně, já jsem si dělal jen farmy a v tržnici jsem prodával a nakupoval. Když budete mít vetší armádu ohnivých Siphonů a hodně vesničanů (15-20), čím více tím lépe. Rozdělte vesničany na dvě skupiny a vyhlídněte si dvě osady ve kterých chcete postavit městská centra (nejlépe ty nejbližší). Polovinu vesničanů přibližte kjednomu městskému centru, druhou polovinu kdruhému. Až Titán dorazí kprvnímu městskému centru vyčkejte, když bude odcházet přesuňte tam vesničany (a zároveň hrdiny a ohnivé Siphony), začněte stavět městské centrum, Titán se přiblíží kdruhé osadě, opět vyčkejte, když se vzdálí, běžte stavět (v tu chvíli by už mohlo být postaveno první, proto můžete všechny vesničany přesunout kdruhému). Až bude vše postaveno, chvíli počkejte, zjistíte, že jste obnovili všechny čtyři oblasti a Titána jste tím oslabili ( z10.000 životů na 4.000 životů). Označte všechny vojáky vesničany a běžte zabít Titána.

11. Zrada atlanťanů

Úkoly mise

Ochránit vesničany, dostat se do nebeského průchodu.

Předem upozorňuji že tato mise i když je předposlední není vůbec těžká. Choďte tam kde vás vesničané volají o pomoc, tam pozabíjejte všechny roboty. Poté dostanete možnost cvičit jednotky + ovládat vesničany-pošlete je do práce). Nemusíte si stavět žádné jednotky. útočit na vás budu jenom roboti, kteří jsou hodně slabí (jak jsem říkal-tato mise není těžká). V paláci si vylepšete úplně všechno a poté začněte stavět ohnivé Siphony. Postavte si jich alespoň 10, dejte si je do fronty, aby se vám dělali pořád. Pak zaútočte na brány zničte pár chrámu, stačí už jen přijít sKastorem, Amanrou a Ajaxem knebeskému průchodu. A teď rychle na poslední misi…….

12. Válka Titánů

Úkoly mise

Oživit Gayu, zabít Kronose.

Pokud si myslíte, že teď přijde na řadu hodně těžká mise, kterou budete řešit několik hodin nebo dnů, že budete obvolávat známe jak to udělali, budete hledat na internetu návody, budete nad ní přemýšlet, tak jste se bohužel spletli, protože poslední mise Age Of Mythology - Titans není moc těžká můj odhad na výhru vtéto misi je 20-30 minut.

Pošlete pár vojáků ke každému jezírku a použijte na jezírka semínka, začne odpočítávaní během odpočítávání si dávejte pozor na jezera, když bude scházet asi pět minut tak z Hádesovy brány vyleze samotný Kronos, udělejte si menší skupinku se kterou budete chodit okolo nepřátelské základny, Kronos bude chodit za vámi, až do doby kdy skončí odpočítávání, pak vyleze Gaya se kterou bez sebemenších problému zabijete Kronose.

PRÁVĚ JSTE DOHRÁLI AGE OF MYTHOLOGY - TITANS a zjistíli, že Kastor se stal členem rady Atlantidy.

KONEC.Hra Divoké Kmeny, je bezplatná hra na bázi prohlížeče

http://s6.battleknight.cz/index.php?loc=hire&ref=NDI5OTA=
03.02.2008 20:10:52 |
Autor: Tomáš Řehák
| stálý odkaz

Komentáře

0 komentářů:

přidat komentář
<< úvod

 

© 2006-2007 Zásobování a.s.

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se